מבואות יפו (צפון יפו)

אנו אוספים חומרים על מבואות יפו (צפון יפו) ונשמח לעזרתכם לחומרים נוספים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

אזרחים לא מוגנים/ האגודה הערבית לזכויות האדם

היום פירסמה האגודה הערבית לזכויות האדם דוח חדש, שבא לתעד את סכנת הפינוי המוטלת על ראשיהם של התושבים הפלסטינים בשכונת עג'מי ביפו, ואת המניעים האמיתיים העומדים מאחוריה….עוד טוענים התושבים הפלסטינים, כי הטיעון של עמידר בדבר הפרות חוק מצדם מתעלם מהעובדה, שהרשויות עצמן מיקמו את התושבים הפלסטינים בתיבה של "מפירי" חוק התכנון. שכן, הן הזניחו אותם ולא נתנו פתרונות הולמים למצוקות הדיור הקשות שלהם, וברית-ברירה נאלצו התושבים ל"הפר" את החוק, בהעדר אלטרנטיבות אחרות. כפי שציינה מיטל להבי, חברת מועצת עיריית תל-אביב-יפו, וסגנית יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה: "הבעיה היא שאין באזור תוכנית בניין-עיר… אנשים לא יכולים להוציא פה היתרים. מרבית הפלישות מהוות למעשה הרחבת דיור ללא היתר. מדובר בנזק מצטבר של שנים. העירייה הקפיאה את כל ההיתרים באזור במשך תקופה ארוכה, לא נתנה אפילו להחליף גג אסבסט, והפכה את כל תושבי השכונה לעבריינים". 28.3.2008

The newest Israeli-Palestinian fault line: gentrification/By Joshua Mitnick

Jewish newcomers to the traditionally Arab district of Jaffa in Tel Aviv – arriving for cheaper rents and sea views – are driving development that is putting pressure on poorer Arab residents.

By Joshua Mitnick, The Christian Science Monitor 10.6.2008

מדרום תפתח הדירה/ כתבתה של ליטל גרוסמן

אחרי יותר מעשור עומדת תכנית מבואות יפו לקראת סיום. בתכנון: 6000 דירות, מתחמי בילוי וקריית היי-טק. המרוויחים: הבורגנות הצעירה, שתוכל להרשות לעצמה דירה. המפסידים: אבו כביר, בלומפילד וגם המוסכניקים, הנגרים והעניים, שלא רצויי פה יותר. מיטל להבי, סגנית יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה אומרת: "התכנית מציעה מעט מאד שטחי ציבור ושטחים ירוקים. יש חוסר ניכר בהקצאת שטחים לבתי ספר וגני ילדים, למרות שמדובר בעצם בבנייתה של עיר חדשה בדרום העיר." כתבתה של ליטל גרוסמן, עיתון העיר.

יום עיון: לקדם זכויות במרחב – צווי פינוי לתושבי יפו – חברה אזרחית מול ממסד

שני ימי עיון עוקבים המתקיימים ביפו (בסוזן דלאל ובבית האגודה למען ערביי יפו) העוסקים בשאלת חברה אזרחית מול ממסד ובצווי הפינוי לתושבי יפו. האירועי הוא יוזמת עמותת במקום והמרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי.
מצורפים הזמנה בעברית וכן הזמנה בערבית.

מבואות יפו – תכנית אסטרטגית

מבואות יפו – תכנית אסטרטגית אשר הוצגה בפני הועדה המקומית בפברואר 2005.
מטרות התכנית הן בלימת ההידרדרות, מיצוי הפוטנציאל (חלק מדרום העיר, נגישות מעולה, קירבה למוקדי פעילות כגון המע"ר, איילון, יפו, הים), הקרנה חיובית על הסביבה, חיזוק מגמות אזוריות חיוביות (כגון פלורנטין, בי"ס לטבע, מתחם נגה, התפתחות יפו), איזון כלל עירוני – השתלבות במגמות כלליות במחוז ובעיר (כגון היחלשות תעשייה ומלאכה, התחזקות תעסוקה, פיתוח דרום העיר), ליצירת איזון בשימושי קרקע ותרומה למשק העירוני.