נוה עופר

אנו אוספים חומרים על נוה עופר ונשמח לעזרתכם לחומרים נוספים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

אזרחים לא מוגנים/ האגודה הערבית לזכויות האדם

היום פירסמה האגודה הערבית לזכויות האדם דוח חדש, שבא לתעד את סכנת הפינוי המוטלת על ראשיהם של התושבים הפלסטינים בשכונת עג'מי ביפו, ואת המניעים האמיתיים העומדים מאחוריה….עוד טוענים התושבים הפלסטינים, כי הטיעון של עמידר בדבר הפרות חוק מצדם מתעלם מהעובדה, שהרשויות עצמן מיקמו את התושבים הפלסטינים בתיבה של "מפירי" חוק התכנון. שכן, הן הזניחו אותם ולא נתנו פתרונות הולמים למצוקות הדיור הקשות שלהם, וברית-ברירה נאלצו התושבים ל"הפר" את החוק, בהעדר אלטרנטיבות אחרות. כפי שציינה מיטל להבי, חברת מועצת עיריית תל-אביב-יפו, וסגנית יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה: "הבעיה היא שאין באזור תוכנית בניין-עיר… אנשים לא יכולים להוציא פה היתרים. מרבית הפלישות מהוות למעשה הרחבת דיור ללא היתר. מדובר בנזק מצטבר של שנים. העירייה הקפיאה את כל ההיתרים באזור במשך תקופה ארוכה, לא נתנה אפילו להחליף גג אסבסט, והפכה את כל תושבי השכונה לעבריינים". 28.3.2008

 

שאילתא בנושא העבודות להסטת נתיבי איילון בשכונת נווה עופר
שאילתא של חברת המועצה מיטל להבי לראש העיר רון חולדאי בדבר עבודות הסטת נתיבי איילון המתבצעות בצמוד לבית הספר שז"ר בשכונת נווה עופר. בשאילתא נשאל ראש העיר מה מתכוונת העירייה לעשות בכדי למנוע מטרדי רעש מתושבי השכונה וילדי הבית ספר? כמו כן, האם ישמור על רצף של שטחים ציבוריים פתוחים בהתאם להחלטת הוועדה המחוזית? מתשובת ראש העיר המצורפת עולה שתוקם גדר אקוסטית זמנית עד להקמת קיר קבוע בגובה 6 מטרים. כמו כן טוענת העירייה שהעבודות מתבצעות בהתאם לתכנית המקורית שאושרה ע"י הוועדה המחוזית. מצורפת פניית תושבי שכונת נווה עופר אל חברי מועצת העיר.

הסטת נתיבי איילון גורמת למטרדי רעש וזיהום/ כתבתו של משה כהן

עבודות הסטת נתיבי איילון באזור שכונת נווה עופר גורמות למטרדי רעשים לתלמידים ולתושבים, כך טוענת חברת המועצה מיטל להבי. תגובת העירייה: נתיבי איילון פועלת בהתאם להוראות התוכנית. ייבנה קיר אקוסטי זמני עד לבניית הקיר הקבוע בגובה שישה מטרים. להבי טוענת כי היה צריך למגן את בית הספר שז"ר וסביבתו לפני תחילת העבודות. כתבתו של משה כהן, מקומון ת"א.

יום עיון: לקדם זכויות במרחב – צווי פינוי לתושבי יפו – חברה אזרחית מול ממסד

שני ימי עיון עוקבים המתקיימים ביפו (בסוזן דלאל ובבית האגודה למען ערביי יפו) העוסקים בשאלת חברה אזרחית מול ממסד ובצווי הפינוי לתושבי יפו. האירועי הוא יוזמת עמותת במקום והמרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי. מצורפים הזמנה בעברית וכן הזמנה בערבית.